Balerinka - co to takiego   40 lat Balerinki   Zdjęcia - galeria   Popis podsumowujący   Prasa o Balerince
  Osiągnięcia - referencje   Rady dla rodziców   Czesne i regulamin   Kontakt
  Strona główna


logo

KLUB SENIORA w Balerince

Mimo ze są już na emeryturze, nie odpoczywają, tylko ciągle uczą się. Tym razem tańców celtyckich, żydowskich, greckich. Wyciągają się nawzajem z domu i cieszą na wspólne spotkania.

JADWIGA BIAŁASZCZYK

Do końca grudnia panie z Klubu Seniora z Przedmieścia Świdnickiego będą chodzić na zajęcia taneczne przygotowane specjalnie dla nich. - Chodzi o to, żeby przez muzykę dać im radość - opowiada Ewa Miedzińska, właścicielka Studium Baletowego ,3a-lerinka" z ul. Tęczowej, gdzie odbywają się tańce. - Zajęcia prowadzę na przemian z koleżanką. Na moich panie uczą się tańców indywidualnych, robimy też ćwiczenia rozciągające, poprawiające koordynację ruchów i pamięć. Spotkania są raz w tygodniu, w środę - dodaje.

Na pomysł tańców wpadła... policja. - Na początku organizowaliśmy szkolenia dla pań o tym, jak bronić się przed oszustami. Teraz robimy wspólnie z Klubem Seniora warsztaty taneczne - mówi Anna Farmas. sierżant z komendy Stare Miasto.

- Dzisiaj na tańce przyszło dziesięć pań. Nie wszystkie tańczą, niektóre przyszły tylko popatrzeć. Najważniejsze jest to. że mogły wyjść z domu, spotkać się z innymi ludźmi i porozmawiać - mówi Anna Różowieć, koordynator Klubu Seniora. - Takie zajęcia to świetna rozrywka i odprężenie - dodaje.Designed by Jojo 2004